Strona główna

Galeria

 

Autor:

Jerzy ORLOF

Foto:

Jerzy ORLOG

 

 
 
 
 
 
 

 

GRUDNIOWY REJS

Jezioro Rożnowskie 05.12.2015

 

Jezioro Rożnowskie jest sztucznym zbiornikiem wodnym na rzece Dunajec w pobliżu Nowego Sącza woj Małopolskie.
W sobotni poranek 5 grudnia wraz z dwoma przyjaciółmi Andrzejem i Romkiem postanowiliśmy pożeglować, pogoda była słoneczna mimo że temp nie była zbyt wysoka 8-10oC.
Znamirowice nad jeziorem przywitały nas słabym wiaterkiem 1-2 B. Urzekła nas niespotykana cisz spokój bardzo wysoki stan wody, przepiękne kolory drzew.
Po przygotowaniu przez Andrzeja Wenusa do żeglugi wypłynęliśmy z przystani ok godz.1150, wiaterek nam bardzo sprzyjał i pod samą genuą pożeglowaliśmy w kierunku Rożnowa zapory.
Czas przy gorącej herbatce mijał bardzo przyjemnie wypełniony wspomnieniami żeglarskimi z młodości związanych z jeziorem Rożnowskim przecież to już ponad pięćdziesiąt lat mojej znajomości z tym jeziorem.
Po drodze mijaliśmy Sienną, Koszarke gdzie na wzgórzu podczas II wojny światowej miał zieloną willę hitlerowski gubernator Frank , następnie Gródek nad Dunajcem dawniej zwany popularnie Kobyle Gródek, urokliwą wyspę Grodzisko zwaną Małpią Wyspą. Żeglując dalej wpłynęliśmy w Gęsią Szyje wszędzie pozamykane domki wille, pomosty przygotowane do zimowania tylko niekiedy spotykaliśmy nielicznych wędkarzy, cisza tylko odgłosy przyrody i polowań w pobliskich lasach. Tabaszowa i zapora w Rożnowie która z wody wygląda monumentalnie, nawrot i w drogę powrotną ale już na silniku. Musimy sie śpieszyć ponieważ robi sie coraz zimniej i zmrok tuż tuż bo o 16:45 jest juz ciemno. w Znamirowicach jesteśmy ok godz. 16:10 roztaklowanie i do domu.

Jerzy Orlof


 


 

modyfikacja 2015-12-22

Web: Dziobak

Od kwietnia 2007 SPOZŻ jest Organizacją Pożytku Publicznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do wparcia naszej organizacji częścią kwoty podatku.