Strona główna

Galeria

Autor:

Jurek Baryła Woliński

Foto:

Jurek Baryła Woliński

 

WYPRAWA NARWIK 2016

JACHT DUNAJEC

RELACJA Z WYPRAWY JURKA

 

WYPRAWA NARWIK 2016 Norwegia 2016. Teraz krótka wycieczka na lodowiec.

 

 

Następnym naszym portem była marina Bodo gdzie kończyliśmy nasz tygodniowy etap rejsu. Miasto nie zachwyca ale godne polecenia jest muzeum lotnictwa w Bodo. Bardzo mi się podobało.

 

 

Lofoty w rzeczywistości są jeszcze ładniejsze jak na zdjęciach.Lofty oraz Niusfiord i Trollfiord

 

 

Kilka fotek naszego jachtu s/y Dunajec z tych wspaniałych miejsc

 

 

Dnia 9 lipca dopływamy do Tromso

 

 

Wymarzone urodziny. Zaraz po wypłynięciu zaczęło padać. I tak sobie padało przez 22 godziny z tendencja do mocnego deszczu a momentami ulewy. Temperatura +3 do +6 stopni. Nie jest źle jeszcze nie zamarzamy za sterem. Nareszcie w poniedziałek nad ranem przestaje i pokazuje się nieśmiało słoneczko. Suszymy się jest szał temp. +8 a w słońcu dochodzi do +12. Po 40 godzinach żeglugi dopływamy do małego portu Havøysund. Tutaj 4 godz. przerwy ostatnia kontrola prognozy pogody. Mamy okno pogodowe atakujemy Nord Cupp zostało jakieś 6 godzin do przylądka

 

 

 

A tak wygląda noc na przylądku Nord Cupp fotki robione od 21 do 3 co godzinę

 

 

 

12 lipca 2016 jacht s/y DUNAJEC o godzinie 01:28 minął przylądek Nord Cupp i z Morza Norweskiego wpłynął na Morze Barentsa. Pogoda dopisała w 100%

 

 

I jeszcze Dunajec w obiektywie

 

Kilka mil za przylądkiem zacumowaliśmy w małym rybackim porcie Skarsvag. Widoki bajka popołudniu atakujemy Nordkapp od strony lądu.

 

 

Zdobyty od strony wody i lądu!!!

 

 

 

modyfikacja 2016-07-28

Web: Dziobak

Od kwietnia 2007 SPOZŻ jest Organizacją Pożytku Publicznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do wparcia naszej organizacji częścią kwoty podatku.