2006

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2006>>

Sprawozdanie z działalności regatowej sekcji klasy „Optymist” Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego w sezonie 2006.
W roku 2006 nasz sekcja uczestniczyła w 23 regatach klasy „Optymist” rozgrywanych na terenie całej Polski. W wyjazdach brało udział 16 zawodników ( dzieci w wieku od 9 do 14 lat). Zorganizowane zostały trzy obozy treningowe, pierwszy w Rybniku-kwiecień, drugi w Pucku - lipiec i trzeci w Siemianach - sierpień ( pojezierze Mazurskie) razem 35 dni. Łącznie przejechaliśmy ok. 17000 km.
W sezonie 2005 skupiliśmy się na startach w tzw. Grupie B ( ok.700 zawodników do 13 lat) nasi zawodnicy startowali w 11 eliminacjach rankingowych. Najlepsi zawodnicy w końcowej klasyfikacji zajęli 9 miejsce Krzysztof Kostecki , 55 miejsce Piotr Petryla, 56 miejsce Szymon Knurowski, 63 miejsce Kacper Lelito. Uczestniczyli również w Mistrzostwach Polski Narodowego Stowarzyszenia Klasy Optymist do lat trzynastu zajmując miejsca w pierwszej trzydziestce. W Mistrzostwach Polski do lat 11 nasi zawodnicy wypływał 6 i 11 miejsce. Jeden zawodnik uzyskał kwalifikacje i startował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku.
Bardzo udane wypadł start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików gdzie uzyskany wynik to 1,2,4 miejsce. W Zespołowych Mistrzostwach Małopolski nasz klubowa drużyna uplasowała się na szóstym miejscu.
Braliśmy udział w trzech Eliminacjach do Kadry Województwa Małopolskiego. W wyniku osiągniętych wyników na roku 2007 do Kadry Województwa zakwalifikowało się 6 zawodników.
Początkujący oraz najmłodsze dzieci uczestniczyły w zajęciach UKS na przystani klubowej. Brali oni udział w trzech regatach organizowanych w ramach programu Nivea „Błekitne Żagle”. Zajmowali miejsca w czołówce oraz na podium.
W Drużynowym Pucharze Polski Klubów na 71 sklasyfikowane kluby zajęliśmy 11 miejsce. Wśród klubów województwa małopolskiego pod względem osiągniętych wyników jesteśmy klasyfikowani na drugim miejscu.